Szkolenia motorowodne na Mazurach.


Szkolenia motorowodne z prawdziwego zdażenia

Jeśli szukasz miejsca, w którym „czarodzieje” przekazują całą wiedzę i umiejętności podczas 2 godzinnego szkolenia praktycznego twierdząc że to dobre szkolenia motorowodne  – to źle trafiłeś.

Zgadzam się z tym, że wiedza teoretyczna może być zdobyta w domu z materiałów, które osobiście wam przygotuję i wyślę na wskazany adres.

Ponadto zajęcia w mojej szkole nie są prowadzone na łodziach klasy „RIB”, które mają gumowe burty i są wielkości motorówki dla dziecka, co jest popularną praktyką.

Ja nie zapominam o tym, że mój klient po kursie zostawia kaucję podczas czarteru oraz co najważniejsze odpowiada za bezpieczeństwo osób, które ma na pokładzie.


 

jacht motorowy typu houseboat

Courier 970 „Black Baron” jacht motorowy przeznaczony na nasze szkolenia motorowodne


 

Powód ? Jestem armatorem więc wiem, że złe podejście do szkolenia może skutkować przestojem moich jachtów, których każda godzina czarteru pozwala mi zarobić na chleb – a sezon na Mazurach trwa tylko 2 miesiące.                                                          Moje szkolenia motorowodne odbywają się na jachcie Courier 970 który ma tak zwany klasyczny układ napędowy czyli: długi kil,(choć to akurat nie układ napędowy), silnik Diesla, wał, śrubę stałą, i ster wspomagany hydraulicznie z kołem sterowym.                 Taki układ i takie właśnie szkolenia motorowodne oprócz całej niezbędnej wiedzy pomogą łatwiej i szybciej zrozumieć wpływ  w manewrowaniu jachtu śruby lewo czy prawoskrętnej wykorzystać tę umiejętność w zacieśnionej cyrkulacji, zwłaszcza w manewrowaniu wstecz

Serdecznie Zapraszam

Robert Wojtuszkiewicz

Trener ISSA, Yachtmaster RYA


Byłeś na moim kursie motorowodnym ? Opowiedz jak było zostawiając komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *